Ceny mieszkań w Warszawie, listopad 2026
Transakcje, listopad 2025–kwiecień 2026
16 667 zł/m²
Typowa cena z 15 479 aktów notarialnych. Połowa między 14 351 a 19 131 zł/m². To najnowsze pełne miesiące w rejestrze.
Oferty deweloperów, październik 2026
16 950 zł/m²
Typowa cena z cenników, 11 950 lokali. Miesiąc wcześniej 17 000 zł/m² i 11 309 lokali.
Typowa cena w trzech okresach
| Okres | Typowa cena | Połowa między | Transakcje |
|---|---|---|---|
| 6 miesięcylistopad 2025–kwiecień 2026 | 16 667 zł | 14 351–19 131 | 15 479 |
| 12 miesięcymaj 2025–kwiecień 2026 | 15 892 zł | 13 716–18 579 | 31 164 |
| Wszystkie pełne danelistopad 2024–kwiecień 2026 | 15 751 zł | 13 622–18 447 | 42 733 |
Domyślnie patrz na krótsze okresy: pokazują aktualne ceny. Dłuższy ma więcej transakcji, ale miesza stare ceny z nowymi.
Co nowego w tym miesiącu
W cennikach przybyło netto 852 lokali w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Wśród 10 503 lokali obecnych w cennikach także wcześniej cena wzrosła w 625, a spadła w 285. Średnia zmiana: +0,05%.
Pełne dane z rejestru kończą się na miesiącu: kwiecień 2026. Późniejsze (sierpień 2026: 2, lipiec 2026: 14, czerwiec 2026: 5, maj 2026: 88) są jeszcze niepełne i nie wchodzą do głównej liczby.
Ceny według dzielnic
| Dzielnica | Połowa transakcji i typowa cena | 12 miesięcy | Transakcje | 6 miesięcy | 24 miesiące |
|---|---|---|---|---|---|
| Żoliborz | 22 608 zł | 458 | 21 196 zł | 21 957 zł | |
| Śródmieście | 20 414 zł | 996 | 20 412 zł | 20 404 zł | |
| Wola | 19 455 zł | 2818 | 20 432 zł | 19 241 zł | |
| Wilanów | 18 554 zł | 1261 | 18 890 zł | 18 058 zł | |
| Mokotów | 18 203 zł | 4070 | 18 425 zł | 18 102 zł | |
| Praga-Północ | 18 150 zł | 1134 | 18 537 zł | 17 452 zł | |
| Ursynów | 17 005 zł | 976 | 17 295 zł | 16 990 zł | |
| Ochota | 16 598 zł | 754 | 16 474 zł | 16 858 zł | |
| Bielany | 16 481 zł | 1186 | 16 290 zł | 16 334 zł | |
| Praga-Południe | 16 056 zł | 2603 | 16 058 zł | 15 914 zł | |
| Włochy | 15 789 zł | 2229 | 16 325 zł | 15 340 zł | |
| Bemowo | 15 537 zł | 2961 | 16 910 zł | 15 274 zł | |
| Targówek | 14 416 zł | 1438 | 14 453 zł | 14 255 zł | |
| Ursus | 13 661 zł | 3020 | 14 344 zł | 13 608 zł | |
| Wawer | 13 525 zł | 866 | 13 764 zł | 13 376 zł | |
| Białołęka | 13 390 zł | 3844 | 13 898 zł | 13 244 zł | |
| Rembertów | 13 048 zł | 360 | 13 159 zł | 12 704 zł | |
| Wesoła | 12 875 zł | 190 | 12 881 zł | 12 715 zł |
Główna kolumna to 12 miesięcy (maj 2025–kwiecień 2026).
Rynek i liczba pokoi
| Rodzaj | Typowa cena | Połowa między | Transakcje |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 16 411 zł | 14 186–19 000 | 14 305 |
| Rynek pierwotny | 15 418 zł | 13 385–18 164 | 16 859 |
| 1 pokój | 17 911 zł | 15 386–20 973 | 2716 |
| 2 pokoje | 16 249 zł | 14 148–18 772 | 11 625 |
| 3 pokoje | 15 571 zł | 13 511–18 037 | 10 521 |
| 4 pokoje | 14 826 zł | 12 910–17 619 | 4826 |
12 miesięcy: maj 2025–kwiecień 2026. Liczba pokoi z rejestru obejmuje kuchnię.
Rynek wtórny miesiąc po miesiącu
| Miesiąc | Typowa cena | Transakcje |
|---|---|---|
| kwiecień 2026 | 16 622 zł | 992 |
| marzec 2026 | 16 393 zł | 1383 |
| luty 2026 | 16 346 zł | 1191 |
| styczeń 2026 | 16 544 zł | 1081 |
| grudzień 2025 | 16 511 zł | 1169 |
| listopad 2025 | 16 351 zł | 1062 |
Tylko pełne miesiące. Bez rynku pierwotnego, bo sprzedaż od deweloperów często trafia do rejestru z ceną z dawnej umowy.
Co wynika z liczb
Najdroższa część miasta to Żoliborz (22 608 zł/m²), a najtańsza Wesoła (12 875 zł/m²). Różnica: 76%.
W aktach rynek pierwotny wypada o 6% taniej niż wtórny. Część sprzedaży od deweloperów trafia do rejestru po odbiorze, często z ceną sprzed lat.
Za metr jednego pokoju płaci się typowo o 15% więcej niż przy trzech pokojach. W rejestrze liczba izb obejmuje też kuchnię, więc „1 pokój” to często kawalerka z osobną kuchnią.
Masz na oku konkretne mieszkanie? Wpisz adres i cenę z ogłoszenia, a sprawdzimy je na tle sprzedaży z okolicy.
Sprawdź cenęŹródła: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK) i cenniki deweloperów na dane.gov.pl. Aktualizacja raz w miesiącu. Cena ofertowa to nie cena transakcyjna. Skąd te liczby.